Чому зростання прозорості міст це добре?

Про це ми говорили під час вебінару на тему «Прозорість влади. Підготовка проектів рішень місцевих рад» з екс-менеджером проекту «Прозорі міста» Катериною Цибенко.

Громадська організація «Трансперенсі інтернешнл Україна» уже кілька років поспіль проводить масштабне дослідження прозорості міст. Його мета – зниження рівня корупції в органах місцевої влади через підвищення прозорості та підзвітності за участю компетентної громади. По суті, менеджери проекту, це певними критеріями оцінюють прозорість міст та дають рекомендації, що варто вдосконалили, на виконання вимог законодавства або впроваджуючи кращі практики.

Так чому ж зростання прозорості це добре? На думку лектора слід відзначити наступні корисні фактори для мешканців:

  • Жителі отримують більше інформації про роботу чиновників у своєму місті;
  • У них з’являється більше важелів впливу на владу;
  • Стрімко зростає кількість електронних сервісів, які полегшують життя містян;
  • Завдяки оприлюдненню інформації ви можете отримати відповіді на низку питань не виходячи з дому, а в умовах сучасності це дійсно важливо.

Крім того, і міська влада отримує цілий ряд позитивів:

  • Ефективніше використовуються ресурси;
  • Відкриті міста більше підтримують донори та кредитори;
  • Легше залучати інвестиції;
  • Місто управляється ефективніше;
  • Зростає довіра мешканців.

Учасники проекту «Удосконалення місцевого самоврядування в Західній Україні, що підтримується NED, змогли ознайомитися з рекомендаціями щодо покращення прозорості тієї чи іншої громади, та використати їх у своїх майбутній діяльності, спочатку кандидата, а потім можливо і депутата місцевої ради.

Повністю вебінар можна переглянути на нашому каналі

Враження учасників:

Жаран Оксана: «Коли я лише побачила можливість навчання у «Школі майбутнього кандидата», я розуміла, що це буде цікаво, насичено і т.д. Але я навіть гадки не мала, що це буде постійний вибух мозку. Всі стереотипи, з якими ти навчився і пристосувався жити в цьому світі, під час наступних вебінарів просто ламаються. Гадала, що більшої каші в мозку, ніж після лекцій Олександра Солонтая вже бути не може. Виявляється, так відбувається щоразу. Ніби все ж просто, закони в нас є, чому ж ми так живемо? Зрозуміла одне – завжди треба починати з себе, з маленького (винести сміття на смітник, бути ввічливим і т.д.). Так, здається один в полі не воїн, але дуже хочеться вірити в те, що до цього воїна приєднається армія, хоча б заради майбутнього дітей».

Роман Годунок: «Дуже крута тема яка потребує більш детального вивчення вже по своєму місту. Взяти на озброєння недопрацювання які були виявлені в 2019 році і постаратися втілити їх в життя вже в статусі депутата місцевої ради)»

головна, Новини, Проекти