Звіт про діяльність ГО «Рівненський центр «Соціальне партнерство» за 2020 рік

За цей період організація реалізовувала такі проекти:

І. «Удосконалення місцевого самоврядування в Україні» (жовтень 2019- вересень 2020)

ІІ. «Молодь Рівненщини та Волині проти корупції та тендерах» (червень-грудень 2020)

Детальніше:

І. «Удосконалення місцевого самоврядування в Україні» (жовтень 2019- вересень 2020)

Метою проекту було – підвищення кваліфікації місцевих виборних чиновників та покращення результатів роботи місцевих органів влади на заході України.

Головні цілі проекту:

  1. Покращення якості демократичного управління у місцевих радах шляхом підготовки 100 кандидатів з різних політичних сил та позапартійних для ефективної роботи в місцевих радах Рівненської та Волинської областей.
  2. Впровадження позитивних змін та людей, які здатні їх реалізовувати, шляхом підготовки 30 проектів рішень з вдосконалення ситуації в громадах у сфері відкритості, підзвітності, публічних фінансів, земельних відносин, роботи комунальних підприємств тощо.
  3. Підсилення методичного забезпечення потенційних кандидатів до місцевих рад шляхом підготовки та поширення електронного посібника «Кращі практики в діяльності місцевих депутатів в умовах децентралізації».
  4. Підвищення рівня свідомості виборців Рівненщини та Волині завдяки виготовленню та поширенню інформаційно-мотиваційного ролику про повноваження та роль місцевих депутатів.
  5. Допомога в застосуванні законодавства про місцеві вибори кандидатам у місцеві ради.

У рамках цього проекту були досягнуті такі результати:

  • Проведений заключний 5-й тренінг у м.Рівне під назвою «Школа ефективного кандидата/депутата місцевої ради. Загалом це навчання, в рамках проекту пройшло 104 майбутніх кандидати до місцевих рад;
  • В період карантину ми замінили частину офлайн зустрічей на вебінари, яких було проведено 15. Серед тем які розглядалися – виборче законодавство, стратегічне планування, енергоефективність, поводження з побутовими відходами, Державний фонд регіонального розвитку, Медична реформа, містобудівна документація, тощо;
  • Учасниками проекту, в рамках виконання «домашнього завдання» було підготовлено 62 проекти рішень місцевих рад з вирішення проблем громад;
  • Підготовлено електронний посібник з кращими практиками місцевого самоврядування «Як депутату…», який лише з сайту організації було скачано понад 1440 раз. Додатково ми також надрукували та розповсюдили близько 80 примірників посібника;
  • Також було підготовлено інформаційно-мотиваційний ролик про повноваження місцевих депутатів. На сторінках організації в Ютюб та Фейсбук ролик було переглянуто майже 10 тисяч раз.
  • Щонайменше 12 учасників проекту на виборах 25 жовтня 2020 року отримали представницькі мандати в своїх громадах.

Бюджет проекту у 2019 році складав $ 24 464,66 в т.ч.:

  • Зарплата (у т.ч. утримання) – $ 2881,76
  • Податки – $ 601,72
  • Утримання офісу – $ 937,49
  • Обладнання та витратні матеріали – $ 38,20
  • Зв’язок та Інтернет $ 209,51
  • Оплата залучених експертів – $ 15 548,84
  • Інші прямі витрати – $ 4 247,14

Донор проекту – National Endowment for Democracy

ІІ. Проект ««Молодь Рівненщини та Волині проти корупції та тендерах»»

Метою проекту було – зниження рівня корупції у публічних закупівлях Рівненщини та Волині, зокрема у освітній, спортивній та соціальній сферах, шляхом підготовки групи молодих активістів та журналістів для моніторингу тендерів, виявленню та оскарженню порушень, підготовки серії публікацій про зловживання у цій сфері.

Завдання:

  1. Підготовити групу молодих активістів та журналістів, спроможних контролювати публічні закупівлі на Рівненщині та Волині згідно з новими нормами законодавства, змінами у сфері державного контролю, накопиченого досвіду ініціативи «За чесний тендер».
  2. Налагодження співпраці з Рівненською обласною державною адміністрацією та 2-3 іншими органами державної влади та місцевого самоврядування Рівненщини та Волині у сфері контролю за ефективністю та чесністю проведення тендерів підпорядкованими установами.
  3. Здійснення громадського контролю за публічними закупівлями Рівненщини та Волині у сфері освіта, молодь, спорт, соціальні послуги, що передбачає аналіз закупівель, виявлення та оскарження порушень.
  4. Підготовка та оприлюднення щонайменше 20 публікацій, про зловживання чи проблеми, а також позитивні практики у сфері публічних тендерів Рівненщини та Волині.

Завдяки реалізації цього проекту були отримані наступні результати:

  • 30 молодіжних активістів та журналістів ознайомлені з методами та інструментами громадського контролю за публічними закупівлями;
  • 4 органами влади та місцевого самоврядування, зокрема, Вараською міською радою, Гощанською райдержадміністрацією, Здолбунівською райдержадміністрацією та Цуманською селищною радою на Волині, підписано Меморандум про співпрацю в сфері підвищення ефективності публічних закупівель. На його виконання проаналізовано закупівлі в цих громадах, розроблені та представлені рекомендації для поліпшення ситуації.
  • Наші експерти, а також залучені в рамках проекту активісти промоніторили 940 тендерів у Рівненській та Волинській областях. За результатами перевірки та аналізу підготовлено та направлено 34 скарги, запити та звернення у контролюючі та правоохоронні органи, а також безпосередньо замовникам. По 13 скаргах була реакція відповідних органів.
  • Спільно із журналістами підготовлено та оприлюднено 22 журналістських розслідування чи аналітичних публікацій, про зловживання чи проблеми, а також позитивні практики у сфері публічних тендерів Рівненщини та Волині.
  • Детальніше про це читайте на сторінках ініціатив «За чесний тендер» та «Прозорра Волинь» у Фейсбуці https://www.facebook.com/ZaCheTeRivne та https://www.facebook.com/prozorravolyn

Бюджет проекту складав  380 937, 11 грн, в т. ч. 257 086, 09 грн. кошти донора, 123 851,02 грн. власний внесок.

Зарплата (в т.ч. утримання) – 35 000 грн.

Податки – 7700 грн.

Адміністративні витрати – 25 550 грн.

Навчання активістів та журналістів – 31 300 грн.

Оплата послуг залучених експертів – 175 000 грн.

Гонорарний фонд – 58 000 грн.

Донор проекту – Посольство Франції в Україні.

Організаційний розвиток РЦСП та коаліції «Рада реформ Рівного»

РЦСП продовжує брати участь в роботі коаліції громадських організацій та ініціатив «Рада реформ Рівного».

Крім того, ми беремо участь у Програмі менторської підтримки “Зміцнення спроможностей регіональних/ місцевих антикорупційних ГО в Україні” (2019-2021 рр.), що реалізовується Міждисциплінарним науково-освітній центром протидії корупції Національного університету «Києво-Могилянська академія» (ACREC).

Голова правління РЦСП                                      Клічук Святослав Володимирович

головна, Звіти, Новини, Слайдер