Дві громади на Рівненщині робитимуть свої тендери кращими

Влада Дубно та Смиги, у співпраці з громадськими активістами з ініціативи “За чесний тендер”, проаналізують свої тендери, подивляться які є проблеми, і як зробити закупівлі ефективнішими.

В рамках реалізації проекту “Сприяння прозорості влади у Північно-Західній  Україні” керівниця громадської ініціативи “За чесний тендер” Мирослава Примак підписала учора Меморандуми про співпрацю з Дубенським міським головою Василем Антонюком та Смизьким селищним головою Олександром Федоровим.

Підписаний документ передбачає, що протягом наступних 6 місяців активісти та влада цих громад вживатимуть спільних зусиль щодо підвищення прозорості, ефективності та контролю під час здійснення публічних закупівель.

Співпраця між Сторонами полягає у наступному:

  1. Аналітики ініціативи «За чесний тендер» проаналізують щонайменше по 200 закупівель замовників громад за період 2020-2021 рр.
  2. На основі проведеного аналізу будуть розроблені Рекомендації про те, як підвищити ефективність закупівель, а в разі виявлення умисних зловживань – яким чином їх усунути.
  3. При оперативному виявленню зловживань чи помилок, Громадська ініціатива звертатиметься до голови громади з інформацією про виявлені факти.
  4. Влада громад реагуватиме на рекомендації, а якщо будуть виявленні умисні зловживання, вони будуть оперативно усуватися, згідно з чинним законодавством.
  5. Сторони докладають спільних зусиль, аби підвищити професійний рівень фахівців, які займаються публічними закупівлями у  громадах, зокрема ініціатива «За чесний тендер» за кошти проекту проведене по 1 безкоштовному семінару із залученням провідних українських експертів із публічних закупівель, по 1 безкоштовному вебінару та консультуватиме фахівців протягом 1 місяця з дня проведення семінару.

Уся діяльність буде публічною та спрямована на досягнення більшої ефективності у розпорядженні коштами платників податків. Реалізовується проект за підтримки американського фонду NED.

головна, Новини, Слайдер