«Кентаврів», «Імітацію тендеру», «50 років ШЕУ» та інші незаконні та «сірі» схеми використовують для зловживань у сфері публічних закупівель.

Про те, як працює система «Prozorro», яким чином нечисті на руку чиновники та бізнесмени намагаються уникнути дії закону та як цьому протидіяти  розповідали рівненські експерти з громадської ініціативи «За Чесний Тендер» журналістам та громадським активістам Житомирщини.

Метою одноденного тренінгу, що пройшов 7 жовтня 2018 року у місті Житомир було інформування громадськості про законодавчу базу та систему публічних закупівель, розповісти про можливі способи зловживань, та надати представникам ЗМІ і активістам інструменти, які могли б допомогти віднаходити порушення та оскаржувати неправомірне використання бюджетних коштів.

Святослав Клічук

– Впровадження системи «Prozorro» у сфері публічних закупівель, безумовно, є кроком вперед у справі захисту та забезпечення ефективного використання грошей платників податків, – розповів експерт ініціативи «За Чесний Тендер», керівник Рівненського центру «Соціальне Партнерство» Святослав Клічук, – Проте нікуди не зникли чиновники та бізнесмени, які, використовуючи відверто незаконні, а подекуди «сірі» схеми, не проти покласти трохи бюджетних грошей собі в кишеню. Тому тут є дуже важливою участь громадськості і ЗМІ, які б на місцях, володіючи місцевою специфікою, могли стежити за тим щоб публічні закупівлі, що відбуваються за наші з вами гроші, проходили максимально ефективно.

За словами Святослава Клічука ініціатива «За Чесний Тендер» успішно діє у Рівному вже більш ніж 4 роки. На Житомирщині та Волинській області подібних ініціатив, на жаль, поки немає. Саме тому рівненські громадські активісти і вирішили поділитися знаннями та досвідом з колегами з сусідніх областей.

Мирослава Примак

– Навчання активістів – це лише одна зі складових, нашої діяльності по залученню громадськості Житомирщини і Волині до моніторингу сфери публічних закупівель, – повідомила експерт громадської ініціативи «За Чесний Тендер» Мирослава Примак, – в подальшому ми надаватимемо методичну підтримку, всіляко сприятимемо активістам, а для журналістів-розслідувачів, які будуть зацікавлені у підготовці фахових матеріалів про порушення під час здійснення  публічних закупівель у нас передбачений гонорарний фонд.

Така діяльність Рівненського центру «Соціальне Партнерство» стала можливою у рамках проекту «Підвищення прозорості влади у Західній Україні» за сприяння фонду NED зі США.

головна, Новини, Тренінги