Відбулася презентація проекту Антикорупційної програми Рівного

Це комплексний документ, розроблений експертами РЦСП, який описує корупційні ризики та заходи щодо їх мінімізації. Після врахування пропозицій усіх зацікавлених, проект Програми буде запропоновано для розгляду Рівненською міською радою.

Після війни, корупція є однією з найбільших проблем, що заважають розвитку України. Тому активісти РЦСП, які багато років працюють у сфері протидії корупції, вирішили допомогти кільком громадам підготувати власні Антикорупційні програми. Зокрема такі документи нині розробляються для міст Рівне та Луцьк. Програми готуються на основі Закону України «Про засади державної антикорупційної політики на 2021 – 2025 роки», з використанням методики  Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

“Єдине, в чому ми відійшли від рекомендацій НАЗК, – розповідає керівник проекту РЦСП Мирослава Примак, – це питання, хто готує проект Програми. НАЗК пропонує це робити посадовцям органів місцевого самоврядування, а ми ж зробили це незалежно від міської влади. Щоправда, для оцінки корупційних ризиків ми провели опитування представників різних сфер життя громади, діючих та колишніх депутатів, посадовців, представників бізнесу, громадськості та засобів масової інформації”.

Також активісти проаналізували Рішення міської ради, виконкому, розпорядження Міського голови, публічні закупівлі (тендери) за останні 3 роки. Зібрана інформація лягла в основу проекту Програми.  Документ складається власне з тексту самої програми, додатку №1 з оцінкою та описом корупційних ризиків та джерел їх виникнення, а також додатку №2 з планом заходів по зниженню або усуненню цих ризиків.

Проект програми був презентований на засіданні “круглого столу”, у п’ятницю, 17 лютого 2023 року. Далі він доступний для обговорення та внесення пропозицій за посиланням http://surl.li/ewpmy. Автори програми просять вносити свої пропозиції до 28 лютого 2023 року. Після обговорення та остаточного шліфування проект Програми буде запропоновано депутатам Рівненської міської ради для реєстрації та подальшого прийняття.

Участь в презентації та обговоренні програми взяли 4 діючих депутатів Рівнеради, зокрема Святослав Клічук, Анастасія Кулацевич, Олена Нездюр та Галина Кульчинська

Аналогічний документ нині розробляється для Луцької громади, а згодом буде підготовлено ще для 4 громад Рівненської та Волинської областей.

Діяльність здійснюється рамках проекту РЦСП “Зменшення корупції в Західній Україні”, за фінансової підтримки National Endowment for Democracy.

Без категорії, головна, Новини, Слайдер