Громадський контроль за тендерами на Рівненщині та Волині посилиться

Реформа публічних закупівель та впровадження електронних закупівель через Прозорро дали українцям хороші інструменти у боротьбі зі зловживаннями на тендерах. Але для їх використання потрібні специфічні знання, які рідко мають звичайні громадяни, чи навіть журналісти, які пишуть на тему використання бюджетних коштів.

Саме такими знаннями, а також власним досвідом проведення журналістських розслідувань та оскарження порушень поділилися експерти ГО “Рівненський центр “Соціальне партнерство” з близько 30 зацікавленими представниками ЗМІ та молодіжними активістами з Рівненщини та Волині, під час семінарів, що відбулися 9 та 10 липня, відповідно в Рівному та Луцьку.

Під час навчання у Рівному

Як працює система Прозорро, яким законодавством регулюються публічні закупівлі, які “схеми” використовують не чесні на руку чиновники та підприємці, якщо хочуть отримати неправомірну допомогу, і найцікавіше – як з цим боротися і як це зрозуміло та професійно описувати – саме про це говорили під час навчання.

Семінари відбулися в рамках проекту “Молодь Рівненщини та Волині проти корупції на тендерах”, що реалізовується РЦСП за фінансової підтримки Посольства Франції в Україні.

На Волині

Після навчання експерти проекту, а також зацікавлені активісти будуть моніторити тендери двох областей, зокрема у таких сферах як молодь, спорт, освіта, соціалка тощо. Якщо знайдуть порушення чи зловживання – писатимуть скарги, а по найцікавішим випадкам готуватимуть журналістські розслідування.

Проект, що розпочався в червні, триватиме до кінця року. Більше інформації про виявлені порушення чи журналістські матеріали про публічні закупівлі можна буде знайти на сторінках “За чесний тендер” та “Prozorra Волинь” у Фейсбуці.

головна, Новини, Проекти, Слайдер