На Рівненщині та Волині готують кандидатів до депутатського турборежиму

«Навіть якщо ви станете депутатом з найкращими намірами змінити світ, але без необхідних знань, досвідченіші політики швидко нав’яжуть вам свої теми і свій порядок денний – з таким словами звернувся Святослав Клічук, керівник проекту «Удосконалення місцевого самоврядування у Західній Україні» по учасників першого тренінгу у м.Луцьк. – Тому ми з вами маємо отримати необхідні знання та напрацювати проекти рішень, з якими ви зможете з перших днів депутатства ефективно працювати на користь громад».

Проект «Удосконалення місцевого самоврядування у Західній Україні» розпочався з двох дводенних семінарів у містах Луцьк (16-17 листопада) та Рівне (18-19 листопада 2019). Для участі в навчанні було проведено відбір активних мешканців Рівненщини та Волині, які мають намір балотуватися на наступних місцевих виборах, проявили громадську активність і мають бачення розвитку громад в майбутньому. Мета проекту – допомогти їм, дати необхідні знання про повноваження депутатів, стратегічний розвиток громад, бюджетний процес, управління комунальним господарством, публічними фінансами тощо.

Навчання проводять досвідчені викладачі, зокрема експерти Інституту політичної освіти Олександр Солонтай та Ольга Омельчук. Ці викладачі не лише добрі теоретики, але й практики. Свого часу Олександр від був депутатом Ужгородської міської ради та Закарпатської обласної. А пані Ольга керувала містом Нетішин.

В рамках проекту планується загалом дати 100 потенційним кандидатам базові знання про повноваження та роботу депутатів. Потім усі вони отримують домашнє завдання – напрацювання проектів рішень по покращенню життя своїх громад. За результатами виконання цього завдання буде відібрано 40 найактивніших учасників проекту, які вийдуть в 2 та 3 етапи навчання.

Під час 2-го учасники отримають глибші знання за обраними темами, а на третьому – ознайомляться з виборчим законодавством та виборчими технологіями, які мають допомогти виграти вибори.

Також усі кандидати отримають методичний посібник, де ініціатори проекту планують зібрати кращі практики місцевого самоврядування в Україні. Також усі кандидати протягом дії проекту матимуть безкоштовні консультації юриста по підготовці проектів рішень. Одним словом майже усе – аби стати спочатку конкурентноспроможним кандидатом, а потім і ефективним депутатом чи депутаткою місцевої ради.

Реалізовує проект «Удосконалення місцевого самоврядування у Західній Україні» ГО «Рівненський центр «Соціальне партнерство» за підтримки фонду National endowment for democracy (США).

головна, Новини, Проекти, Слайдер, Тренінги