Проблеми громад вирішуватимуться швидше

Учасники проекту «Удосконалення місцевого самоврядування в Західній Україні» підготували понад 50 проектів рішень місцевих рад щодо вирішення проблем своїх громад, що знаходяться на Рівненщині та Волині.

Звісно, темою номер один в Україні та світі нині є боротьба з поширенням пандемії коронавірусу. Уряди держав, а також органи місцевого самоврядування докладають максимум зусиль, аби зупинити поширення цього небезпечного захворювання, яке вже забрало життя понад 16 тисяч громадян різних держав. Від готовності органів влади швидко та ефективно реагувати на виклики залежить доля багатьох людей.

Аби до влади на місцях, зокрема на Рівненщині та Волині, прийшли більш підготовлені фахівці, громадська організація «Рівненський центр «Соціальне партнерство» реалізовує проект «Удосконалення місцевого самоврядування в Україні».

Після отримання базових знань понад 110 учасників проекту, які висловили намір балотуватися до місцевих рад на найближчих виборах, отримали «домашнє завдання»: вивчити проблеми своєї громади та підготувати своє бачення вирішення однієї з цих проблем, наприклад у вигляді проекту рішення місцевої ради.

“Завдяки донорам із фонду National endowment for democracy ми, по суті, інвестували в кожного учасника першого етапу проекту близько 3000 гривень, – розповідає керівник проекту Святослав Клічук, – це й оплата роботи тренерів, і юридичний супровід, і  організаційні витрати як на семінари, так і на подальшу підтримку учасників. Це вкладення в людський капітал, які, як сподіваються організатори, окупляться фаховою роботою на користь місцевих громад».

Святослав Клічук зазначає, що далеко не всі учасники захотіли виконувати отримане завдання. У когось не знайшлося часу, в когось – бажання, хтось зрозумів, що депутатство – це складна робота, яка потребує багатьох знань та зусиль.

Разом з тим, Святослав констатує, що майже 40 учасників проекту таки підтвердили серйозність своїх намірів і виконали «домашню роботу». Усі вони отримають можливість поглибити свої знання з місцевого самоврядування на наступному етапі проекту, а також дізнаються про ефективні методи проведення передвиборчої кампанії.

Серед цікавих проектів рішень можна відзначити такі:

  • Про створення комунальної установи «Інституція економічного розвитку міста Луцька»;
  • Про створення “Проектного відділу” при управлінні освіти Луцької міської ради;
  • Про створення молодіжних рад (кілька проектів рішень з різних громад);
  • Про сортування твердих побутових відходів у місті Горохові та Горохівському районі;
  • Програма підтримки створення ОСББ у м. Вараш на 2020-2022 роки;
  • Про заходи щодо запобігання спалюванню сміття;
  • Про заходи щодо підвищення інвестиційної привабливості громади;
  • Про затвердження порядку розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства м. Рівне;
  • Про створення Муніципальної варти;
  • Про розробку міської програми “Розвиток і підтримка малого і середнього підприємництва 2020-2021 р.р.”
  • Про затвердження комплексної програми розміщення дитячих майданчиків в м. Рівне

та багато інших.

Враження учасників:

Оксана Прасюк

Оксана Прасюк, одна із найактивніших учасниць проекту, яка підготувала одразу 4 документи: «Домашнє завдання було корисним з точки зору трансформації ідеї в щось дуже прикладне і неромантичне – управлінський документ. Найбільшою складністю було нерозуміння поточної ситуації в нашому районі, адже ОТГ ще на стадії формування, їхні  кордони незрозумілі, а тому і цільова аудиторія розмита. Сподобалось те, що наші ментори постійно були на зв’язку і давали якісний фітбек. Перша вичитка чернетки проекту рішення стимулювала ретельніше перевіряти нормативну базу і максимально конкретно формулювати свої думки».

Ольга Кобилянська

Ольга Кобилянська (Волинь): «Людині (кандидату), не пов’язаній раніше із такою сферою діяльності, складно визначати напрямок своїх дій, їхню правильність з точки зору юридичного оформлення і актуальність в принципі (у громаді) без сторонньої допомоги, зокрема спеціалістів, більш ознайомлених з роботою конкретної ради. Як висновок: ” один в полі не воїн” , потрібна команда. При виконанні домашнього завдання з’явились навички щодо пошуку інформації, довелося «перерити» великий об’єм інформації…»

Вікторія Маїло

Вікторія Маїло, яка під час проекту, на виборах до новоствореної ОТГ стала депутатом Турійської ОТГ:  «Висвітлені мною проблеми є актуальними в моєму селі, і  ми вже взялися до їх вирішення. Взагалі, “Школа ефективного депутата місцевої ради” дала мені можливість зрозуміти багато моментів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням та дала поштовх балотуватися в депутати».

Микола Жичук

Микола Жичук: «Найскладніше у виконанні домашнього завдання було розпочати: зібратися з думками, подумати про проблему і спробувати запропонувати рішення, попередньо погугливши схожі ситуації/постанови, що стосувалися аналогічних ситуацій у інших громадах. Правильно з юридичної точки зору оформити фінальний результат допомогла юристка Мирослава Примак, за що їй дуже вдячний. Тому тут як в слогані Nike – просто бери і роби (just do it)».

“Через карантинні заходи ми дещо відстрочили реалізацію 2 та 3 етапів навчання, – говорить Святослав Клічук, – але усе задумане в рамках проекту обов’язково буде виконано. Зокрема, готується електронний посібник з кращими практиками місцевого самоврядування, який учасники зможуть використовувати у подальшій роботі”.

Реалізовує проект «Удосконалення місцевого самоврядування у Західній Україні» ГО «Рівненський центр «Соціальне партнерство» за підтримки фонду National endowment for democracy (США).

головна, Новини, Проекти, Слайдер