Співпрацею та контролем робили прозорішою владу громад на Рівненщині та Волині

Завершився проект “Сприяння прозорості влади на північному заході України”, що реалізовувався РЦСП у 2021-2022 роках.

Його основними завданнями були:

Підвищення прозорості та підзвітності роботи 8 громад в сфері публічних закупівель (тендерів).

Для цього були підписані Меморандуми про співпрацю з керівниками Гощанської, Здолбунівської, Камінь-Каширської, Рожищенської, Володимирської, Дубенської, Іваничівської та Смизької громад. Підписаний документ передбачав, що активісти вивчають тендери громад, і на основі аналізу розробляють та надають громадам свої рекомендації. Керівництво з громад, зі свого боку, бралося втілювати ці рекомендації. Крім того, активісти та залучені експерти постійно навчали та консультувати тендерних спеціалістів, як законно та ефективно проводити закупівлі. ЗА цей час ми провели 2 тренінги, 15 вебінарів, надали 396 консультацій щодо тендерного закондавства.

Підвищення ефективності витрачання коштів платників податків у 8 громадах шляхом боротьби з так званими «сірими схемами» та впровадженням напрацьованих рекомендацій.

Якщо активісти, все таки бачили зловживання чи порушення, вони зверталися спочатку до керівників громад, а при потребі і до правоохоронних та контролюючих органів зі скаргами. Таких звернень за період реалізації проекту було направлено 44, більшість з них в Державну аудиторську службу України та Антимонопольний комітет.

Підсилення ролі незалежних ЗМІ в контролі за тендерами.

В рамках цієї діяльності, незалежними медіа, з допомогою наших експертів було підготовлено 25 аналітичних матеріалів та журналістських розслідувань.

Не зважаючи на війну, нам вдалося виконані усі поставлені завдання. Це наш вклад в перемогу України та демократії.

Проект було реалізовано за фінансової підтримки американського фонду National Endowment for Democracy (NED).

головна, Публікації, Слайдер