Стартує новий проєкт “Де фейк?”

Протидіяти впливу фейків покликаний новий проєкт Рівненського центру “Соціальне партнерство” у співпраці з ініціативою “НотаЄнота” 

Розпочинаючи із травня цього року, команда проєкту “Де фейк?” продукуватиме роз’яснення, повідомлення і спростування фейків. 

 “Ще із перших днів  повномасштабного вторгнення ми аналізуємо тенденції російської пропаганди, активно працюємо з освітянами та медійниками для протидії інформаційним вкидам, – розповідає Сергій Штурхецький, керівник проєкту. – Та проблема настільки велика, а загрози настільки значні, що ми об’єдналися із інтелектуальними та креативними ресурсами фактчекерської ініціативи “НотаЄНота”. Завдяки підтримці донорів тепер наша діяльність виходить на новий рівень”.

Координаторка ініціативи “НотаЄнота” і менеджерка з комунікацій проєкту Альона Романюк каже, що аналітичний моніторинг, який забезпечує Рівненський центр “Соціальне партнерство” дозволяє правильно розставляти акценти у підготовці матеріалів та поширювати їх на конкретну цільову аудиторію. “За найближчі  місяці ми плануємо підготувати не менше 70 спростувань фейків, 20 роз’яснень про роботу інформаційно-психологічних операцій, пропаганди, маніпулятивних технологій,  а також 10 інфографік-алгоритмів роботи в інфопросторі”, – повідомила вона. 

За результатами діяльності проєкту також планується видати ілюстрований звіт, в якому будуть описані типи російської пропаганди, канали та закономірності поширення дезінформації з прикладами в період повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

Ініціатива з моніторингу, аналізу, пояснення та спростування дезінформації, інформаційних вкидів і пропаганди реалізується  ГО “Рівненський центр “Соціальне партнерство” у межах проєкту “Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні”, що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України за фінансової підтримки Швеції. 

 

головна, Новини, Проекти, Слайдер