Учасники проекту зустрілися з керівництвом Рівненської обласної ради

Метою зустрічі було ознайомитися з повноваженнями та пріоритетами діяльності обласної ради, а також процесом проходження рішення від моменту подачі проекту і до його прийняття.

Спочатку Керуючий справами виконавчого апарату обласної ради – керівник секретаріату Богдан Сологуб ознайомив учасників проекту “Вдосконалення місцевого самоврядування в Західній Україні” (що реалізовує РЦСП) з історією РОР, її структурою та розподілом повноважень. Потім розповів і показав приклади пакету документів, що включав подання, сам проект рішення, пояснювальну записку, додатки тощо. Власне це цікаво нашим учасникам, адже нині вони працюють над “домашнім завданням” і мають підготувати проекти рішень своєї місцевої ради.

В другій частині зустрічі ми мали нагоду поспілкуватися з першим заступником голови ради Сергієм Свисталюком про те, що і як можуть зробити для громади депутати у владі та опозиції.

Нагадаємо, РЦСП навчає близько 100 майбутніх кандидатів до місцевих рад на Рівненщині та Волині, реалізовуючи проект “Удосконалення місцевого самоврядування в Західній Україні”.

На початку, відбулося 5 базових тренінгів щодо стратегій розвитку громад та депутатських повноважень. Навчання проводили експерти “Інституту політичної освіти” Ольга Омельчук та Олександр Солонтай.

Далі, за результатами виконання домашніх завдань, буде обрано 30-40 найактивніших учасників, які отримають глибші тематичні знання та пройдуть семінар з виборчих технологій.

Крім того, в рамках проекту буде підготовлено та поширено електронний посібник з кращими практиками місцевого самоврядування. Над ним працює член правління нашої організації, кандидат наук, в минулому депутат Рівненської обласної ради Сергій Штурхецький.

Крім того, ми намагаємося зробити навчання максимально цікавим та насиченим, тому в понеділок, 10 лютого рівненських учасників проекту чекає наступна зустріч – з секретарем бюджетної комісії Рівнеради Миколою Бляшиним.

головна, Новини, Проекти, Слайдер