Вивчаємо досвід Рівнеради

Про етапи та особливості підготовки рішень місцевої ради на прикладі м.Рівне розповів учасниками проекту “Удосконалення місцевого самоврядування у Західній Україні” депутат Рівнеради Микола Бляшин.

“Розпочинати підготовку будь-якого рішення варто з вивчення проблеми, – розпочав свій виступ Микола Бляшин за зустрічі, що відбулася в приміщенні “Інфохабу” 10 лютого 2020 року. – Далі треба дати відповідь на питання, чи можна цю проблему вирішити шляхом розробки та прийняття рішення відповідної ради…”

Якщо, все ж таки, проблему найкраще вирішувати на рівні місцевої ради, то варто вивчити існуюче у цій сфері законодавство. Наприклад, питання сміття, транспорту, кладовищ, тощо описані у відповідних законах, і будь-яке рішення не повинно їм суперечити.

М.Бляшин розповідає етапи підготовки рішення

Про необхідність розгляду альтернативних варіантів вирішення проблеми, під час семінарів, що відбувалися в рамках проекту, говорив і експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай. Адже не на кожну проблему потрібно розробляти рішення місцевої ради, можливо є кращі шляхи або ж це взагалі не їх компетенція.

“Законодавство також, в окремих випадках, може підказати і шляхи вирішення проблеми. Наприклад, закон “Про відходи” говорить про те, що місцева рада зобов’язана розробити та затвердити комплексний документ “Схему санітарної очистки”, – долучаєтсья до розмови Святослав Клічук, керівник ГО “РЦСП”, що реалізовує проект по навчанню майбутніх місцевих кандидатів. – Свого часу член правління РЦСП Сергій Пінчук через суд змусив Рівнераду замовити такий документ і виконати вимогу закону…”

Майбутні кандидати у місцеві ради

Нагадаємо, РЦСП навчає близько 100 майбутніх кандидатів до місцевих рад на Рівненщині та Волині, реалізовуючи проект “Удосконалення місцевого самоврядування в Західній Україні”.

На початку, відбулося 5 базових тренінгів щодо стратегій розвитку громад та депутатських повноважень. Навчання проводили експерти “Інституту політичної освіти” Ольга Омельчук та Олександр Солонтай.

головна, Новини, Проекти, Слайдер