Як виграти вибори

Протягом року учасники проекту “Удосконалення місцевого самоврядування в Західній Україні” вивчали премудрості роботи місцевих депутатів, їх повноваження та обов’язки, поглиблювали свої знання у важливих сферах життєдіяльності громад. Але щоб ці знання не були даремними, необхідно отримати депутатський мандат, тобто виграти вибори.

Для цього необхідно знати виборчі технології. Про формування власного іміджу та цілісного образу кандидата, методи ведення агітаційної кампанії, формування бази прихильників, залучення коштів, кількість голосів, необхідних для перемоги та інші важливі питання ми говорили з учасниками третього етапу нашого проекту під час тренінгу, що відбувся 8-9 серпня на в селищі Світязь, на базі “Гарт”, що розташована на базі мальовничого озера.

На думку експерта “Інституту політичної освіти” Олександра Солонтая найефективнішим методом агітації залишається кампанія “Від дверей до дверей”, коли кожен кандидат може особисто познайомитися з виборцями та його проблемами.

Також варто знати основні проблеми вашої громади, і саме на вирішення топ-10 цих проблем зосередити увагу кандидата та майбутнього депутата.

Також варто показати свої найкращі сторони і досвід попередньої діяльності, як він може послужити в роботі на користь громади. Натомість не потрібно ставати тим, ким ви ніколи не були і починати займатись справами, якими ви ніколи не цікавилися раніше…

За оцінками майбутніх кандидатів, тренінг, як і вцілому проекту “Удосконалення місцевого самоврядування в Західній Україні” були надзвичайно корисними для їх майбутньої депутатської чи громадської діяльності. Більшість учасників висловили сподівання, що зустрінуться після 25 жовтня уже в якості обраних депутатів, і разом вчитимуться та працюватимуть над вирішенням проблем своїх громад.

Крім того, учасники проекту отримали приємний бонус у вигляді посібника з кращими практиками місцевого самоврядування в умовах децентралізації “Як депутат…”, підготовлений в рамках нашого проекту, та щойно надрукованого.

Навчання кандидатів закінчилося, але проект триває, адже розпочинається гаряча пора виборів, і необхідно знати як правильно застосовувати норми Виборчого кодексу. Саме таку допомогу ми надаватимемо протягом серпня-вересня 2020 року для усіх кандидатів у місцеві ради.

Нагадаємо, що проект реалізовується за підтримки фонду National endowment for democracy.

 

головна, Проекти