Закінчився перший етап «Школи ефективного кандидата/депутата місцевої ради»

Понад 100 майбутніх кандидатів до місцевих рад з Рівненщини та Волині отримали базові знання, необхідні для роботи в радах.

17-18 січня у Рівному відбувся завершальний семінар першого етапу «Школи ефективного кандидата / депутата місцевої ради». Загалом, протягом останніх місяців на Рівненщині та Волині таких заходів відбулося 5, загальна кількість учасників склала понад 100.

Для участі в навчанні потрібно було заповнити анкету, показати попередню громадську чи політичну активність, а також бачення вирішення проблем своєї громади у майбутньому. За рівних умов, перевага віддавалася претендентам, які ще не були раніше депутатами, враховувався також регіональний поділ учасників.

За словами Святослава Клічука, голови правління «Рівненського центру «Соціальне партнерство» та керівника проекту, його метою є підготовка кандидатів, майбутніх, як сподівається Святослав, депутатів, які з перших днів зможуть ефективно працювати на користь своїх громад.

 «Ці знання допоможуть зрозуміти, як працює місцева рада, хто та за які питання відповідальний, до кого можна звертатися та з якими питаннями. Тобто, це допоможе людям працювати над вирішенням проблем у своїх громадах», – коментує організатор «Школи” Святослав Клічук

Тренерами першого етапу виступили Ольга Омельчук, політична експертка, екс-міська голова міста Нетішин та Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти, екс-депутат Ужгородської міської ради та Закарпатської обласної ради.

«В Україні це єдина системна ініціатива, коли підготовлено багато людей, набрані різні групи та проект охоплює всю область. Ми навчаємо цих людей, перевіряємо їх практичними завданнями і вправами та готуємо системно. В окремих точках країни на рівні міст існують несистемні ініціативи, які не зможуть «розбавити» місцеве самоврядування», – акцентує Олександр Солонтай.

Впродовж двох днів учасники розглянули такі основні теми:

  • Стратегічний розвиток громади.
  • Система місцевого самоврядування для членів громади.
  • Основи громадського контролю (від активіста до депутата).
  • Специфіка депутатської діяльності.
  • Фінансування місцевої громади: податки та місцевий бюджет.
  • Комунальне господарство громади.
  • Правила ухвалення рішень місцевою радою, постійною депутатською комісією виконкомом та іншими органами.

Учасниками тренінгу у Рівному стали мешканці міських та сільських громад з різних куточків області, найбільше з Рівного, Вараша, Костополя та Гощі. Усі вони прагнуть отримати нові знання задля змін у своїх громадах.

«Хочеться навчитися нового, спробувати щось змінювати у місті та країні. Як мама трьох дітей, я хочу, аби мої діти жили тут, а не за кордоном. Це і спонукало податися на «Школу ефективного кандидата/депутата місцевої ради», – наголошує учасниця Школи Оксана Жаран.

Загалом, під час першого етапу базові знання про повноваження та роботу депутатів отримали більше 100 потенційних кандидатів. Для участі у наступних етапах навчання учасники отримали домашні завдання, мають вивчити проблеми громад та напрацювати проекти рішень для їх вирішення (проекти рішень місцевої ради, проекти Програм, розпоряджень голови тощо).

«Після тренінгу отримала собі постанову: «Давай уперед». Дізналась багато нового. Усе досить чітко, стисло, досить зрозуміла інформація та круто подана», – ділиться враженнями тренінгу учасниця Ірина Бабаєва.

Окрім цього, впродовж проекту (жовтень 2019 – вересень 2020) усі бажаючі зможуть отримати безкоштовні консультації та юридичну допомогу по розробці проектів рішень чи інших документів місцевих рад, а також консультації щодо виборчого законодавства (реєстрація кандидатом, виборчі фонди, ведення агітаційної кампанії, реєстрація спостерігачів, особливості дня голосування тощо). Також можна отримати електронний посібник щодо роботи місцевого депутата.

 «Школа ефективного кандидата / депутата місцевої ради» відбувається в межах проєкту «Удосконалення місцевого самоврядування у Західній Україні», що реалізовується громадською організацією «Рівненський центр «Соціальне партнерство» за підтримки National endowment for democracy (США).

головна, Новини, Проекти, Слайдер, Тренінги