Звіт про діяльність ГО «Рівненський центр «Соціальне партнерство» за 2017 рік

У 2017 році РЦСП реалізовувала або виступала як партнер в наступних проектах:

І. «Сприяння прозорості державних закупівель у Західній Україні» січень-вересень 2017

ІІ. «Сприяння прозорості влади у Західній Україні» жовтень 2017 – триває далі

ІІІ. «Відкритий Луцьк, Відкрите Рівне», це проект польської організації «Фундація Вольності», де РЦСП виступала як українська партнерська організація.

І-ІІ «Сприяння прозорості державних закупівель (влади) у Західній Україні»

Метою перших двох проектів (а другий є модифікованим продовженням першого) – є сприяння реформи державних закупівель, боротьба зі зловживаннями, підсилення спроможності незалежних ЗМІ в процесі висвітлення публічних закупівель.

Завданнями проектів було:

  1. Підвищення конкуренції на тендерах
  2. Моніторинг, виявлення та оскарження зловживань
  3. Підготовка журналістських розслідувань.

В рамках цих двох проектів у 2017 році було зроблено наступне:

  1. Підвищення конкуренції на публічних закупівлях.

Для цього було проведено 8 тренінгів «Публічні закупівлі без корупції» у наступних містах:

Дата тренінгу Місто проведення Кількість учасників
1 17 лютого 2017 Дубно, Рівненська область 27
2 27 березня 2017 Луцьк 22
3 30 березня 2017 Хмельницький 31
4 26 травня2017 Луцьк 25
5 21 червня 2017 Рівне 19
6 20 листопада 2017 Житомир 17
7 23 листопада 2017 Луцьк 19
8 19 грудня 2017 Хмельницький 15
Всього учасників 175

Також було надано близько 200 юридичних консультацій щодо закупівель представникам бізнесу, бюджетникам, громадським активістам та журналістам.

  1. Моніторинг, виявлення та оскарження зловживань

За цей період було проаналізовано близько 1500 публічних закупівель, за результатами чого в правоохоронні та контролюючі органи було підготовлено 70 скарг та звернень.

Це дало можливість скасувати більше 15 незаконних закупівель, зупинити «розпил» понад 50 мільйонів гривень з коштів платників податків, призвело до відкриття до 10 кримінальних проваджень та розслідувань Антимонопольним комітетом.

  1. Підготовка журналістських розслідувань.

Аби посилити вплив та роль медіа на процес витрачання коштів платників податків ми активно залучаємо журналістів до моніторингу за висвітлення публічних закупівель.

Для цього ми 26-27 жовтня провели у Рівному тренінг «Журналістські розслідування корупції в публічних закупівлях (тендерах)» для 15 журналістів з 4 областей України.

У 2017 році було підготовлено 24 текстових розслідувань та 13 телевізійних програм про зловживання на тендерах.

Детальніше з матеріалами можна ознайомитися на сторінці нашої ініціативи «За чесний тендер» у мережі Фейсбук.

Наші експерти постійно залучаються для проведення навчань та публічних заходів, що стосуються громадського моніторингу публічних коштів.

ІІІ. «Відкритий Луцьк, Відкрите Рівне», це проект польської організації «Фундація Вольності», де РЦСП виступала як українська партнерська організація.

Метою проекту було – передача польського досвіду відкритості міст для громадських активістів, журналістів, депутатів з Рівного та Луцька.

В рамках проекту:

  • Відбулося 4 денне стажування 9 українських активістів у м.Люблін. Під час стажування відбувалися зустрічі з представниками громадських організацій, міської влади та медіа. Обговорювалися питання контролю за публічними коштами, роботою депутатів, мерії тощо.
  • Два тренінги в Рівному та Луцьку, де польські експерти розповідали про їх методи роботи, інструменти, позитивний досвід контролю за владою та забезпеченню її більшої прозорості. Учасниками стали близько 30 громадських активістів, журналістів та представників місцевої влади.
  • Також була проведена Конференція у м.Рівному на тему «Польський досвід для забезпечення відкритості Українських міст». Участь в ній взяли більше 50 активістів, представників місцевої влади, студентів та журналістів.

Окрім проектної діяльності активісти РЦСП активно працюють над розбудовою в регіоні громадянського суспільства. Зокрема члени організації стали ініціаторами та двигуном створення у Рівному коаліції громадських організацій та ініціатив «Рада реформ Рівного»

Фінансова звітність:

Звіт НПО 2017 1 ст Звіт НПО 2017 2 ст

Звіти, Новини, Слайдер